Наряду с нашими докторами, фармацевтами, физиками, инженерами, химиками и даже средние медицинские персоналы работающие в центре получили образование за рубежом и обладауют высокими профессиональными навыками. Среди сотрудников также имеются иностранные специалисты, имеющих большой опыт в этой области.
Специализация: Ядерная медицина (молекулярная визуализация)
Образование:
• Азербайджанский Медицинский Университет - Факультет лечения и профилактики, 1998-2004;
• Университет Мармара - Ядерная медицина, Стамбул, 2007-2012.
Практика:
• “The Mount Sinai Medical Center” and “New York Presbyterian Columbia Cornell” University Hospital, Nuclear Medicine Department, New York, USA, 2010-2011
• University College London Hospital, Institute of Nuclear Medicine, Great Britain, 2013-2014
Вознаграждение и научная деятельность:
• В 2012 году защитил диссертацию на тему «Роль 18 FDG PET-CT в дифференциальной диагностике опухолей головного мозга»..
• Автор более 20 научных статей.
Специализация: Радиология (USM, KT, MRT, PET)
Образование:
• Азербайджанский Медицинский Университет - Факультет лечения и профилактики, 1999-2005;
• Bezmialem Vakıf Üniversitesi – Radyoloji, 2011-2015.
Практика:
• MedikalPark Bahçelievler - növbətçi radioloq, İstanbul, 2012-2015
• Özəl Qaziosmanpaşa Hastanesi - növbətçi radioloq, İstanbul, 2012-2015
• Hizmet Hastanesi - növbətçi radioloq, İstanbul, 2012-2014
• Doğan Hastanesi - növbətçi radioloq, İstanbul, 2013-2015
• Atlas Medical Center - KT Texniki, 2008-2010
• Milli Onkologiya Mərkəzi - Şüa diaqnostika həkimi, 2005-2006.
Прошедшие курсы:
• İstanbul Universiteti Tibb Fakultəsi (Çapa) - Nukleer Tıp, 2015.
Вознаграждение и научная деятельность:
• Автор более 10 научных статей.
Специализация: Реаниматология и анестезиология.
Образование: Азербайджанский Медицинский Университет - Факультет лечения и профилактики, 1999-2005.
Практика:
• M. Topçubaşov adına Elmi Cərrahiyyə Mərkəzi - Anestezioloq / Reanimatoloq, 2005-2007
• Real Tibb Mərkəzi - Anestezioloq / Reanimatoloq, 2011-2012
• Avrasiya Hospital - Anestezioloq / Reanimatoloq, 2012-2015.
Прошедшие курсы:
• Ankara Universitesi Tıp fakültesi, İbn-Sina Hastanesi - Anestezi ve yoğun bakım, 2014-2015.
Вознаграждение и научная деятельность:
•
Специализация: Фармакология.
Образование:
• Azərbaycan Tibb Universiteti – Əczaçılıq fakültəs, 2001-2005;
• Azərbaycan Tibb Universiteti – Toksikoloji Kimya, 2007-2009;
Практика:
• Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi, Analitik Ekspertiza Mərkəzi – Ekspert - analitik, 2007-2015.
Прошедшие курсы:
• Authorities Quality Control of Medicinal products – Dərman vasitələrinin keyfiyyətinə dair analizlər, WHO course – ÜST tərəfindən keçirilmiş kurs, 2009
• Pharmaceutical products – Farmakoloji məhsullar, Misir, 2009
• Yüksək Effektli Maye Xromatoqraf (HPLC) cihazının istifadəsi (Thermo Scientific şirkəti tərəfindən keçirilmiş kurs), 2013
• İnfra qırmızı spektrofotometr cihazının istifadəsi (BRUKER şirkəti tərəfindən keçirilmiş kurs), 2013
• Dərman vasitələrinin keyfiyyət analizləri (WHO course – ÜST tərəfindən keçirilmiş kurs), 2013
• Value Creation using Local Bio Material –Bioloji məhsulların dəyərləndirilməsi, Cənubi Korea, 2014
• IAEA Introducing Cyclotron and PET/CT in Clinical Practice, fellowship, Istanbul, 2015.
Вознаграждение и научная деятельность:
•
Специализация: Химия (химия природных и физиологически активных веществ)
Образование:
• Bakı Dövlət Universiteti –Bakalavr - Kimya fakultəsi, Tətbiqi Kimya- 2004-2008.
• Bakı Dövlət Universiteti – Magistr - Kimya fakultəsi, Təbii və fizioliji fəal maddələr kimyası - 2010-2012
• AMEA Radiasiya Problemləri İnstitutu – Dissertantura - Nüvə kimyası – 2013-2017
Практика:
• AMEA Radiasiya Problemləri İnstitutu – Kiçik elmi işçi - 2007-2018
Прошедшие курсы:
• “SLD Maintenance & Repair of Radiation Portal Monitor System” USA NNSA.
• “SLD Maintenance & Repair of Radiation Portal Monitor System. Radiasiya Əleyhinə portal monitorların təmiri və texniki baxışı” USA NNSA.
• “Orphan Source Search and Secure Training” USA NNSA.
• II Republican Idea Fair of Young Scientists.
• “TSA PRM Maintenance Training” USA NNSA.
• “Gamma Spectroscopy Training”
• “Operator Traning”. USA NNSA.
• “Applied Dosimetry and Dating (Lüminesans & ESR)”
• “Various applications of ESR spectroscopy techniques”
• “Nuclear Science and Applications”
• Regional Training Course on Safeguard İmplementation in States with Research Facilities and Locations Outside Facilities. Kurs Atom Enerjisi üzrə Beynəlxalq Agentlik tərəfindən keçirilmişdir.
• Thermoluminescence method of dating and accident dosimetry with Harshaw 3500 TLD Reader.
Специализация: Радиофизика.
Образование: Bakı Dövlət Universiteti – Fizika, 2009-2013
Практика:
• AMEA-nın Radiasiya Problemləri İnstitutu - Baş laborant.
Прошедшие курсы:
• IAEA Introducing Cyclotron and PET/CT in Clinical Practice, fellowship, 2015, Istanbul.
Вознаграждение и научная деятельность:
•
Специализация: Биология
Образование:
• Bakı Mühəndislik Universiteti, 2013-2018;
Прошедшие курсы:
• 28-31 May 2018, Azərbaycan Genetik Ehtiyatlar İnstitutu Biotexnologiya və Genetik Mühəndisliyi kurs.
• 10-15 İyun 2019, Cavab Tədbirləri üzrə beynəlxalq təlim kursu (NISA) National Nuclear Security Administration tərəfindən keçerilən kurs.
• 21-25 İyun, Amerika Nüvə Təbabəti Assosasiyası (SNMMI) konfransı.
Вознаграждение и научная деятельность:
• Innovations in Biology and Agriculture to Solve Gloval Challenges. Dedicated to the 90th Anniversary of Academic Jalal A.Aliyev, Conference of Young Scientists and Students. "Study of antimicrobial properties of green tea and garlic extract."
• R Shukurov, M Veliyev, Z Dadashov, J İsayev, F Novruzov. Labeling process and quality control results of 225Ac-PSMA-617 for targeted alpha particle therapy for metastatic prostate cancer. Journal of Nuclear Medicine 60 (supplement 1), 1611-1611
Специализация: Химия
Образование: Bakı Mühəndislik Universiteti – Kimya Mühəndisliyi, 2013-2018
Практика:
• Mətanət A – laborant 2014-2015 (yay təcrübə proqramı)
• Fab boya – laborant 2015-2016 (yay təcrübə proqramı)
Прошедшие курсы:
Специализация: Медицинская служба.
Образование: Bakı 2 nömrəli Tibb Kolleci.
Практика:
• 2010 – Respublika dəri zöhrəvi dispanseri
Специализация: Tехник по радиологии (KT, PET)
Образование: Bakı 2 nömrəli Tibb Kolleci – Laborator diaqnostika.
Практика:
• Gömrük Hospital – Tibb qardaşı, 2014-2015
• 4 nömrəli şəhər xəstəxanası - Laborator diaqnostika, 2012
Прошедшие курсы:
• Samatya Eğitim Araştırma Hastanesi - PET/BT teknisyenliği, 2015
• İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi - PET/BT teknisyenliği, 2015.
• Milli Onkoloji Mərkəz - Sintiqrafiya, 2015
• Milli Onkoloji Mərkəz - Reanimasiya, 2015
• Milli Onkoloji Mərkəz - Cərrahiyyə, 2015
Специализация: Tехник по радиологии (KT, PET)
Образование: Bakı 2 nömrəli Tibb Kolleci – Laborator diaqnostika.
Практика:
• Welfar şirkəti - Bölgə rəhbəri, 2011-2015
Прошедшие курсы:
• Milli Onkoloji Mərkəz - Sintiqrafiya, 2015
• Milli Onkoloji Mərkəz - Reanimasiya, 2015
• Milli Onkoloji Mərkəz - Cərrahiyyə, 2015